مهدویت و آخرالزمان
مهدویت و آخرالزمان
نويسندگان
ای آفریدگار صبح! در جشن باشکوه روزی که آغاز می شود، و در تمام روزهایی که شیرینی نام تو، بر لبانم می نشیند، من عهد دیرینه ی خویش را با صاحب صبح و امام عصر تازه می کنم و دست بیعتم را در زلال دستانش معطر می سازم تا شعر سپید این عشق، در صحن دلم تکرار شود.
طراوت جاری این عهد و بیعت، هرگز از باغ خاطرم بیرون نمی رود و پیوسته شال سبز محبتش را بر گردن می نهم تا نوازشگر شانه های لرزان باشد.
خدای من! آن چنانم کن که شایسته یاری آن قبله دل ها باشم و جامه دفاع و حمایت از گل نرگس را بر قامتم اندازه گردان.
مهربانا! شتاب را در جانم انداز تا در برآوردن حاجات یگانه سردار لشکر عشق، بکارش گیرم، و توسن سرکش نفسم را با فرمانبرداری از اوامرش لگام زنم.
ای عزیز شکست ناپذیر! در بهترین خیرات، که انجام اراده مولاست، مرا از سابقین قرار ده، و کامم را با شراب طهور شهادت در رکابش شیرین گردان.
خالق مهربان من! اگر دست تقدیرتو، لباس سپید آخرت را بر تن من پوشاند و آن ماه تابان در آسمان چشم مردمان آشکار شد، مرا از محراب قبرم برانگیز و توفیق احرام در صحن و صفایش عنایت کن تا لبیک گویان در گرد کعبه ی وجود مقدسش طواف کنم.
ای اجابت کننده هر دعا! پنجره قلب منتظران، رو به آسمان بی کرانت گشوده است تا به یک اشارت تو، غبار غم و اندوه غیبت، از دل ها برخیزد و چشم ها به تماشای باران ظهور بنشیند.
ای آرام دل مؤمنین! چشمان بی فروغ ما را در چشمه سار روشن دیدارش شستشو ده، و آن چهره دلربا و پیشانی درخشان را بر ما بنما، و سرمه وصال دیدارش را با نگاهی، به دیدگان ما بکش.
لطیفا! شب یلدای هجران را به یمن ظهور ماه کاملش،‌کوتاه کن که شب پرستاران، همچنان چشم بر صبح صادقش بسته اند و دورش می پندارند اما، ما مؤمنان طلوع خورشید جمالش را نزدیک می دانیم.

یا رب اندر کنف سایه آن سرو بلند
گر من سوخته یک دم بنشینم چه شود

آخر ای خاتم جمشید همایون آثار
گر فِتَد عکس تو بر نقش نگینم چه شود؟
[ ۱۳٩۱/۱۱/٤ ] [ ٩:٤٠ ‎ب.ظ ] [ محمد صادق حلوانی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

یکی از یاران او... انشا ا...
موضوعات وب
امکانات وب