مهدویت و آخرالزمان
مهدویت و آخرالزمان
نويسندگان

همزمان با سالروز ضربت‌ خوردن امیرالمؤمنین(ع) بخشی از دیوار مسجد کوفه ترک برداشت؛ برخی مردم محلی از این اتفاق به عنوان معجزه یاد می‌‌کنند و آن را یادآور ندای جبرئیل امین می‌دانند که فرمود: تهدّمت والله ارکان الهدی؛ سوگند به خدا ارکان هدایت درهم ‌شکست.

الب اینکه برخی سایت‌های عربی از این اتفاق به عنوان یکی از نشانه‌های غیرقطعی ظهور نام می‌برند، چرا که در حدیثی از شیخ مفید آمده است که امام جعفر صادق علیه السلام فرمودند: «إذا هدم حائط مسجد الکوفة ممَّا یلی دار عبد الله بن مسعود فعند ذلک زال ملک القوم وعند زواله خروج القائم علیه السلام»؛ چون دیوار مسجد کوفه در قسمت خانه عبدالله بن مسعود ویران شود، در آن هنگام حکومت قوم به فرجام می‌رسد و قائم علیه السلام ظهور می‌نماید.

ناگفته نماند این روایت جزو نشانه‌های دور از زمان ظهور است و طی آن زوال حکومت بنی عباس مژده داده شد.

............

ترک برداشتن دیوار مسجد کوفه آن هم در صبح 19 رمضان همزمان با سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین(ع) بسیار عجیب و قابل تامل و مهم است. از سویی سندی بر حقانیت شیعه و از سویی دیگر تحقق یکی از نشانه های بسیار نزدیک به ظهور را متجلی می سازد.

البته در انتهای منبع خبر چنین آمده است :

ناگفته نماند این روایت جزو نشانه‌های دور از زمان ظهور است و طی آن زوال حکومت بنی عباس مژده داده شد.

که باید گفت اینگونه نیست ، مراد از بنی عباس ، خاندان بنی عباس معاصر اهل بیت(ع) نیست ، بلکه خاندانی است که در عصر ظهور در حجاز حکومت می کند که به اعتقاد محققینی چون علامه کورانی همان آل سعود می باشند.

قابل توجه است که ویرانی دیوار مسجد کوفه همزمان یا اندکی پیش از نابودی بنی عباس می باشد که در فاصله بسیار نزدیک به ظهور رخ می دهد و می توان گفت نابودی خاندان بنی العباس که بعد از نشانه فوق می کند ، همزمان با وقایع ظهور می باشد.

[ ۱۳٩۳/٦/٩ ] [ ٥:٤٦ ‎ب.ظ ] [ محمد صادق حلوانی ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

یکی از یاران او... انشا ا...
موضوعات وب
امکانات وب