کدام دعا نقش مهمی در ظهور امام زمان دارد؟دعای((اللهم کن الولیک...))یا دعایی دیگر

باید از خداوند بخواهیم که در ظهور حضرت تعجیل فرماید.اشتباه مهم ما این است که از خود امام زمان می خواهیم که تشریف بیاورند؛درحالی که ظهور به خواست خداوند متعال بستگی دارد.نباید به خداوند دستور بدهیم که چه کار کند و چه کار نکند و به خداوند اعتراض کنیم؛بلکه باید به درگاه الهی دعا،التماس و زاری کرد.

امام حسین(ع)در دعای ندبه می فرماید((خدایا...سرنوشت مرا خیر بنویس و چنان مبارک گردان که آنچه عقب اندوخته ای،دیر نخواهم)).در دعای معرفت هم از خداوند می خواهیم در زمان غیبت به ما صبر دهد و اعتراض نکنیم که چرا ایشانظهور نمی کنند.

بنابراین ما باید در حال راضی به رضای الهی باشیم که او بهتر مصلحت ما را می داندو آگاه است.از طرفی دیگر به وظیفه ی خود هم عمل کنیم و ظهور امام زمان را از خدا بخواهیم،نه از خودشان.

درباره ی حضرت مهدی ، دعاهای زیادی سفارش شده استکه اهلبیت هم آن را می خوانند.مانند زیارت ها و دعاهای زیر که می تواند ما رابه حضرت مهدی و معرفت ایشان را در دل ما زیاد کند و باعث ظهور ایشان شود:

_دعای غریق((یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک))

_دعای فرج((الهی عظم البلا و برح الخفاء و ...))

_زیارت آل یاسین

_دعای ندبه

_دعای عهد

اما آنچه خود حضرت سفارش کرده اند،نماز نافله،زیارت جامعه ی کبیره،زیاررت عاشورا و دعای علقمه بعدازآن،زیارت آل یاسین،دعای فرج و دعا در قنوت نماز است.

/ 1 نظر / 21 بازدید
عشق دوازدهم

سلام. با این مطلبتون با وبتون آشنا شدم اگر مایل بودید به تبادل لینک خبر دهید لطفا ممنون که در راستای معرفت به امام زمان تلاش می کنید